X
تبلیغات
رایتل

Cornus 2013

وای از اولم اشتباهی بودم ...

PES 2008


PES 2008 یکی از بهترین فوتبال های نسل بعد به حساب می آید انجام آن برای هرکس می تواند لذت بخش و جذاب باشد با PES 2008 میتوانید تجربه یک فوتبال واقعی را لمس نمایید.

نقاط قوت : همه چیز عالی

نقاط ضعف : وجود باگ ، افت فریم

سری بازی های Wining Eleven یکی از محبوبترین بازی های فوتبالی برای دو کنسول PS1 و PS2 محسوب می شد که پس از چند شماره با نام PES برای اروپا و امریکا نیز شناخته شد . این بازی از شماره 4 به بعد برای PC نیز به بازار آمد که طرفداران آنرا چند برابر کرد . پس از نسخه 4 ، عناوین بعدی با شماره های 5 و 6 نیز عرضه شدند و حال شماره جدید این نسخه همراه با تغییر رویکرد نامگذاری توسط Konami با نام 2008 برای PC و دو کنسول محبوب X360 و PS3 منتشر شد . در ادامه به بررسی کامل این نسخه می پردازیم :


                                                       ادامه مطلب ...

در ابتدای کار ، باید درجه سختی بازی را انتخاب کنید که عبارتست از 5 گزینه : beginner ، amateur ، regular ، professional و top player . پیشنهاد می کنم اگر برای اولین بار است pes بازی می کنید top player را انتخاب نکنید چون به شدت دلسرد می شوید !

در ابتدا شاید اولین تغییری که در بازی مشاهده می کنید ، منوهای بازی است . منوهای بازی نسبت به نسخه های قبلی تفاوت ظاهری زیادی پیدا کرده است ولی در باطن همان روال سابق را در آن مشاهده می کنید . در ادامه به هرکدام از گزینه های منوی اصلی بازی اشاره می کنیم :

Exhibition : که می توانید در آن به انجام مسابقات دوستانه بپردازید .

Master League : که در آن می توانید تیم خود را بسازید ، مربیگری کنید ، نتیجه گیری کنید و پیشرفت کنید تا با تیم خود به افتخارات بزرگی دست یابید . در این مد تغییراتی نظیر آمار تماشگران تیم شما به چشم می خورد .

League : در این مد شما می توانید از لیگ های نظیر سری آ ایتالیا ، لالیگا اسپانیا و .... تیم مورد علاقه را انتخاب کرده و در آن لیگ شرکت کنید .

Cup : در این مد تورنمنت های کشوری و باشگاهی گنجانده شده که با تیم مورد علاقه خود می توانید در این مسابقات شرکت کنید .

Network : بخش آنلاین PES 2008 که به کمک آن می توانید با دیگران بصورت آنلاین به انجام مسابقه بپردازید .

Training : بخش تمرینات بازی که در آن می توانید به تمریناتی نظری شوت ، کرنر و ........ بپردازید .

Edit : در این بخش می توانید ویرایشات مورد علاقه خود را انجام دهید .

Gallery : این بخش مربوط به تنظیمات آهنگ های موجود در بازی می شود .

System settings : در این بخش می توانید به تنظیمات بخش های مختلف بازی نظیر صدا ، کنترل و .... دسترسی پیدا کنید .


در گیم پلی نسخه جدید بازی ، تفاوت زیادی با نسخه های قبل مشاهده می شود . درگیری های فیزیکی در بازی بیشتر شده و با کوچکترین برخوردی باید شاهد عکس العمل داور باشید . تکل ها در این نسخه باید با دقت بیشتری انجام شوند زیرا نشانه گیری توپ چندان آسان به نظر نمی رسد و مطمئنا اگر نتوانید توپ را بزنید با زدن پای بازیکن حریف از طرف داور جریمه خواهید شد . شاید این سخت گیری که در نسخه جدید اتخاذ شده برای اوایل کار چندان دلچسب نباشد ولی به سرعت به آن عادت می کنید . حرکات بازیکنان در این نسخه هم شکل جدیدتری به خود گرفته است . مثلا حرکات هانری ، رونالدینهو و دیگر بازیکنان شبیه تکنیک آنان در مسابقات واقعی شده است و PES از همان اول پیشرو در شبیه سازی این چنین حرکاتی بود که در نسخه جدید کاملتر به نظر می رسد . شوت زدن های بازی نیز اندکی آسانتر شده و بهتر می توانید چهارچوب دروازه را هدف قرار دهید که البته ممکن است برای طرفداران این بازی کمی عجیب باشد زیرا این عمل در نسخه های قبلی بازی خیلی سخت تر انجام می شد . هرچند PES با قوی کردن سیستم دفاعی حریف تا حدودی به مبارزه با شوت های شما پرداخته است ! شاید یکی از سخت ترین کارهایی که باید در بازی انجام دهید رد شدن از سد دیواره ی دفاعی حریف باشید که به لطف هوش مصنوعی بازی ، بسیار سخت تر از نسخه های قبلی است . برنامه ریزی های شما برای حمله باید دقیقتر باشد و پاس ها با دقت بیشتری باید داده شوند . با کوچکترین اشتباهی دفاع توپ را از شما تصاحب خواهد کرد . حملات حریف نیز با برنامه ریزی بیشتری صورت می گیرد . در این نسخه به وضوح می توانید قوی شدن هوش مصنوعی بازی را مشاهده کنید . در نسخه های قبل حریف معمولا راه های محدودی برای گل زدن به شما استفاده می کرد و بیشتر به یک طرح و برنامه اتکا می کرد ولی در این نسخه حریف شما راه های متفاوتی برای گل زدن به شما استفاده می کند و مطمئنا مقابله با این حملات نیازمند چینش دفاع و مهارت شما دارد . در کل در این نسخه حریف شما یک بازی پایاپای را با شما انجام می دهد که مطمئنا لذت یک فوتبال واقعی را می توانید در این نسخه تجربه کنید . 

گرافیک بازی در این نسخه پیشرفت زیادی داشته است . طراحی چمن ورزشگاه ها که در نسخه های قبلی پراشکال بود در این نسخه تا حدود زیادی پیشرفت داشته است و طبیعی تر به نظر می رسد . لباس ها و چهره ها نیز در این نسخه شکیل تر به نظر می رسد و در کل قابل قبول است . تماشاگران بازی نیز در این نسخه بصورت سه بعدی می باشند و در بین دو نیمه نیز می توانید نماهایی از تماشاگران را مشاهده کنید . در طراحی ورزشگاه ها نیز سعی شده دقیق تر کار شود . مثلا تورها ، بیلبوردها و اسکوربورد ورزشگاه با جزئیات بیشتری طراحی شده اند .


نورپردازی بازی از جمله نکاتی است که در نسخه های قبل بسیار بد انجام می شد و بخاطر آن بازی چهره ای طبیعی به خود نمی گرفت . در این نسخه نورپردازی بازی به شدت پیشرفت کرده است . محیط بازی با نورپردازی خوب ، طبیعی تر شده اند .


 در صداگذاری بازی به نکات ریز نیز توجه شده است . افکت هایی مثل برخورد توپ به تیر ، دویدن شانه به شانه بازیکن ها ، تکل ها و ........ نمایش جذابتری به بازی بخشیده اند . تماشاگران بازی نیز بیشتر از نسخه های قبل در جریان بازی هستند . اعتراض به داور ، هو کردن بازیکنان حریف و ....... و البته تشویق آنان باعث زیبایی و زنده تر شدن مسابقات شده است .

اما از نکات ریزی که در نسخه جدید گنجانده شده است و در نوع خود بسیار جالب است می توان به تمارض بازیکنان اشاره کرد . در این نسخه با دکمه های L1 + L2 + R1 می توانید در موقیعت های ویژه خود را به زمین بیاندازید و در واقع داور را گول بزنید . البته این عمل چندان هم آسان نیست و در صورتی که داور پی به تمارض شما ببرد مطمئنا شما را جریمه خواهد کرد .


  

در پایان باید بگویم اگر تا به حال PES2008 را تهیه نکرده اید هرچه زودتر اقدام کنید چرا که در این صورت یک بازی فوتبال واقعی را از دست داده اید.

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 24 اردیبهشت‌ماه سال 1387 ساعت 20:49 | نویسنده: محمد | چاپ مطلب 0 نظر